Grupy wychowawcze

W grupach wychowawczych przebywają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i zagrożeniem niedostosowaniem społecznym, gdzie mają zapewnioną ciągłą opiekę całodobową i uczęszczają do szkoły podstawowej specjalnej w młodzieżowym ośrodku socjoterapii oraz do branżowej szkoły specjalnej I stopnia w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym o kierunku kucharz.

Do grup przyjmowane są też dzieci z terenu powiatu rawskiego posiadające orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, a ich pobyt trwa od poniedziałku do piątku.

Wychowankowie są pod opieką wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry pedagogicznej, psychologa, socjoterapeuty. Kadra tworzy przyjazny klimat wychowawczy dający wychowankom wsparcie, duże poczucie bezpieczeństwa i własnej sprawczości.

Do dyspozycji wychowanków są 2-3 osobowe pokoje sypialne, świetlice, kuchnie, sala spotkań społeczności, sale komputerowe, bilardowa, siłownia, stołówka, pralnia, łazienki z prysznicami.

W czasie pobytu dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach rozwijających zainteresowania, zajęciach tematycznych, rekreacyjno- sportowych, korzystają z zasobów środowiska lokalnego i angażują się w lokalne przedsięwzięcia.