Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 12. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 7 października 2022.Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia pod czujnym okiem p. A. Mrówczyńskiej. Uczniowie Szkoły Branżowej wzięli udział w wersji online konkursu. Najlepsi uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali owoce.

Opracował: Mirosław Jarzębski