Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. W naszej Szkole ten dzień świętujemy już od poniedziałku i zamiast Dnia Jabłka mamy cały jabłkowy tydzień z tej okazji codziennie przygotowujemy dla naszych uczniów ciekawe atrakcje między innymi degustacje potraw z jabłek, warsztaty samodzielnego robienia soku, zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczne oraz gry, zabawy i piosenki związane z jabłkiem warto zapamiętać że Polska jest największym producentem jabłek w Europie a jabłko to prawdopodobnie najbardziej znany owoc na świecie.

W ramach Tygodnia z jabłkiem w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla uczniów klas młodszych.

Podsumowaniem naszego Tygodnia z jabłkiem była wycieczka do gospodarstwa sadowniczego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja jabłek, jakie sprzęty są do tego potrzebne, jak przechowuje się te owoce, oraz jak wygląda praca w sadzie. Uczniowie mogli zerwać samodzielnie jabłka a na zakończenie wycieczki spróbowali ciasta z jabłkami i napili się soku z jabłek prosto z sadu.

przygotowała Anna Urbaniak