V edycja Igrzysk Bez Barier – tym razem w Gdańsku, ponad 250 uczestników z 31 placówek oświatowych, rywalizowało w duchu fair play w licznych konkurencjach sportowych.

W dniach 27 – 30 września sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w Igrzyskach Bez Barier tym razem na obiekcie AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: tenis stołowy, biegi przełajowe, gra terenowa oraz ergometr wioślarski. W środę rozpoczął się turniej tenisa stołowego, w którym nasi uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Po południu odbyły się różne konkurencje i animacje, a wieczorem integracyjna dyskoteka.Czwartkowy piękny, słoneczny poranek rozpoczął się od biegów przełajowych. Następnie odbyła się gra terenowa, w której uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością mapy, a także wykonali wszystkie zadania związane z różnymi dyscyplinami sportu.

Tradycyjnie odbyło się spotkanie z Olimpijczykami z Patrycją Adamkiewicz i Maciejem Kęsickim zawodnikami Taekwondo. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, oraz mogli wypróbować swoich sił w Taekwondo pod czujnym okiem olimpijczyków. Nie zabrakło również spacerów brzegiem morza i zwiedzania gdańskiej Starówki. W piątek odbył się ergometr wioślarski. Każdy uczeń starał się, jak najszybciej dopłynąć do mety.

Na zakończenie „Igrzysk Bez Barier” otrzymaliśmy medale i pamiątkowe zdjęcie z maskotką igrzysk Ibusiem.

To był magiczny czas pełen sportowej rywalizacji i współpracy drużynowej. Wszystko to w niezwykłym malowniczym Gdańsku. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.