Z wizytą w bibliotece. Poznajemy budowę książki

W środę 21 września 2022 r. uczniowie klasy 4APL wzięli udział w zajęciach w bibliotece szkolnej na temat "Z wizytą w bibliotece. Poznajemy budowę książki". Uczniowie obejrzeli zaprezentowane egzemplarze książek, wskazywali różnice lub podobieństwa w ich wyglądzie. Określali ich kształt, wielkość, grubość, zawartość ilustracji itp. Nauczyciel bibliotekarz omówił podstawowe elementy budowy książki, prezentując każdy element na poglądowym egzemplarzu. Uczniowie uzupełniali kartę pracy "Budowa książki", przyklejali znazwy do zaznaczonych elementów z budowy książki. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kartę pracy "Moje książki". Zadaniem uczniów było pokolorować dowolnym kolorem grzbiety książek.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz