Zajęcia z pociągiem Intelino

Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl zajęć z kodowania przy użyciu pociągu Intelino. Inteligentny Pociąg będzie służył uczniom na wielu lekcjach. W aktywnej zabawie dzieci będą odkrywały zasady programowania, rozwijały logiczne myślenie, doskonaliły zdolności manualne i utrwalały wiedzę z różnych tematów podczas tworzenia makiet. Do tej pory uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa na drodze dotyczące pieszego, poznali podstawowe komendy kodowania, dzięki którym zaprogramowali pociąg według znaków drogowych umieszczonych na makiecie. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat jesieni oraz właściwego zachowania się w lesie. Na kolejnych zajęciach poznają nowe sposoby kodowania oraz wyruszą pociągiem Intelino zwiedzać ZOO, przeniosą się w świat baśni z lekturą “Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz odwiedzą “Krainę Uczuć”.

Agnieszka Sapelecka