"JESIEŃ Z TUWIMEM" W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Rok Juliana Tuwima dostarcza nam okazji do wielu wspaniałych, kreatywnych zabaw i podejmowania ciekawych działań. Dlatego też w dniu 1 października 2013 r. zaprosiłam do biblioteki szkolnej uczniów, którzy wzięli udział w przygotowanych dla nich zajęciach  pt. „Jesień z Tuwimem”.

W słoneczny, jesienny dzień uczniowie przyszli do biblioteki szkolnej, aby poznać twórczość Juliana Tuwima, a w szczególności wiersze pisane dla dzieci. Najpopularniejsze wiersze Tuwima czytała uczniom pani bibliotekarka. Uczniowie słuchali również nagrań wierszy czytanych przez Piotra Fronczewskiego.

Po prezentacji wierszy uczniowie brali udział w zabawach tematycznych. Do wiersza „Okulary” uczniowie otrzymali kolorowe, kreatywne druciki, z których wykonali okulary Hilarego. Na balonach uczniowie namalowali „Słonia Trąbalskiego”, a z plasteliny wylepili swoje dziecięce marzenia- piłkę, psa, namiot itp. (na podstawie wiersza „Dyzio Marzyciel”).

Wiersz „Bambo” był inspiracją do malowania kredą afrykańskich zwierząt. Uczniowie kreowali również nowy wizerunek wagoników „Lokomotywy” pod hasłem „Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści…”.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali soczyste, pyszne jabłka – symbole panującej od niedawna pory roku.

Opracowanie: Kamila Cendrowicz