DNI INTEGRACJI 2013

W każdym rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie naszej Placówki witają nowych kolegów i koleżanki w społeczności klasowej i całym środowisku szkolnym. Celem wzajemnego poznania się, organizowane są Dni Integracji Szkoły. Tegoroczna integracja przebiegała pod hasłem: ,,Starsi - Młodszym, Mocni - Słabszym", w dniach 18-19 września. Organizatorki akcji Zofia Golianek, Jadwiga Sotowicz i Barbara Michałowska zwróciły uwagę na uczniów młodszych, słabszych fizycznie i emocjonalnie z problemem adaptacyjnym w środowisku szkolnym. Wspólne zabawy w czasie przerw międzylekcyjnych, krótka pogadanka na apelu rozpoczynającym akcję, gazetka przygotowana na tę okazję mobilizowały starszych, silniejszych uczniów do pomocy młodszym koleżankom i kolegom. Promowanie pozytywnych zachowań wynika ze specyfiki Placówki.

Opracowała Zofia Golianek