RAJD SZLAKIEM KONNYM - PUNKT STEMPLEW

Rajd Szlakiem Konnym „Punkt Stemplew”  oraz Sztafetowe Biegi Przełajowe Województwa Łódzkiego 2017.

Na trasie Łódzkiego Szlaku Konnego jest ponad 200 miejsc postojowych, które są doskonale dostosowane do odpoczynku i dla jeźdźców i koni. W dniu 28.09.2017 r. uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych uczestniczyli w IV Rajdzie Szlakiem Konnym „Punkt Stemplew”, którego celem było propagowanie idei turystyki i krajoznawstwa, integracja różnych środowisk, popularyzacja jazdy konnej i zajęć z hipoterapii oraz zapoznanie z trasą Łódzkiego Szlaku Konnego. W Rajdzie brali udział uczniowie i wychowankowie Szkół Podstawowych, Szkół Ponadpodstawowych, WTZ oraz DPS, którym bliska jest turystyka piesza. Po pokonaniu sześciokilometrowego szlaku uczestnicy wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych Województwa Łódzkiego w Stemplewie. Rywalizacja była zacięta – nasi uczniowie zakończyli bieg zdobywając pierwsze miejsce. Każda drużyna składała się z 6 zawodników (3 dziewczynki i 3 chłopców).  Dystans pokonywali na przemian dziewczyna 400m, chłopiec 600m zawodnicy z poszczególnych zmian zaczynali i kończyli bieg z pałeczką sztafetową, którą przekazywali następnemu zawodnikowi ze swojej drużyny w wyznaczonej strefie zmian. Wszystkim zawodnikom Gratulujemy.  Po zakończonym biegu były przejażdżki konne, gry i zabawy sportowe oraz wspólne ognisko. Dziękujemy za zaproszenie.

Opracowała: Anna Stępniak