„Jak ułatwić sobie nauczycielską codzienność - przydatne narzędzia.”

31 stycznia 2023r. uczestniczyłem w webinarium zorganizowanym przez „Akademię Projektantów edukacji” pod nazwą „Jak ułatwić sobie nauczycielską codzienność - przydatne narzędzia.” Program webinarium obejmował: Część 1: Jak zadbać o siebie w przestrzeniach klasowo-szkolnych i nie dać się zwariować: • sposoby na rozpoczęcie i podsumowanie zajęć, • praca w grupach i materiały do takiej pracy, • zabawy sprzyjające koncentracji, • video z interakcją, • cicha dyskusja i kręgi rozmów, • rutyna myślenia MOST. Część 2: Jak wyznaczać granice, planować i organizować, aby dobrze się z tym czuć: • ograniczanie pracy w domu – specjalne techniki, • życie społeczne poza mediami społecznościowymi, • balans między „muszę” a „chcę”, • dzielenie się swoją pasją ze światem szkolnym jako sposób na radość z pracy, • jak się odłączyć i wyłączyć, gdy tego potrzebujesz, • koło wzmacniające – mini-warsztat.

Webinarium poprowadziła Marta Florkiewicz-Borkowska - nauczycielka roku 2017, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, arteterapeutka. Trenerka w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych, fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna.

„Akademia Projektantów edukacji” to certyfikowany, całoroczny program szkoleniowy dla nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest pomoc w rozwijaniu kompetencji zawodowych w zakresie angażującej, aktywizującej uczniów edukacji.

Webinarium było bardzo ciekawe i uzyskało wiele pozytywnych opinii,  dlatego postanowiłem podzielić się nim z Państwem.

link do transmisji (prosze skopiować i wkleić w oknie przeglądarki)

przygotował: Mirosław Jarzębski