Projekt - wędrując po OIKOSIE

W dniu 26.11.2020 w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego pod hasłem „EKO MY”. Celem projektu było:

- utrwalenie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

- kształtowanie umiejętności otwartej postawy wobec ochrony przyrody, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialności za środowisko

Projekt składał się z trzech etapów:

1. „Przyroda wokół nas – Natura 2000” – plakaty prezentujące obszary Natura 2000 w okolicy i województwie.

2. „Wędrując po Oikosie” – konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów klas: V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz klas: I i II szkoły branżowej.

3. Wycieczka na Obszar Natura 2000 – Dolina Rawki

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu I i II etapu projektu ekologicznego odbyło się na apelu szkolnym.

Organizatorką projektu była p. Renata Kaczyńska – nauczyciel biologii. Swoją pomocą służyła p. Natalia Salem.