WYCIECZKA DO STAJNI GOWARZÓW

Edukacja poprzez zabawę – tak można nazwać wycieczkę do stajni Gowarzów, której celem było wzbogacanie doświadczenia. Wyjazd odbył się 1 października 2020 roku, tego dnia na pięcioosobową grupę uczniów biorących udział w zajęciach z hipoterapii czekały liczne atrakcje, łączące naukę, aktywność i zabawę. Czas spędzony w stajni Gowarzów pozwolił zgłębić wiedzę na temat przyrody, a sielskie otoczenie sprzyjało integracji grupy oraz poznawanie uroków stajennego życia.

Obawy budziła niepewna pogoda i szare chmury, które opanowały niebo. Ale nawet deszcz nie zepsuł nam wspaniałej przygody. Mieszkańcami stajni okazały się być nie tylko konie Atom i Szakira, które woziły dzieci na swoim grzbiecie. Również króliki i alpaki Kuba i Witek, które wyprowadziliśmy na spacer. Szczególnie towarzyska okazała się koza Baśka, od której uczniowie nie mogły się oderwać. Po zapoznaniu się ze wszystkimi mieszkańcami gospodarstwa przyszedł czas na przejażdżki konne w siodle westernowym – dowiedzieliśmy się, że jeżdżąc tą techniką, jeździec jeździ w strzemionach dłuższych niż w jeździe sportowej, wodze trzyma w jednym ręku, druga jest wolna, by rzucać lasso. Na koniec nie zabrakło wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek oraz pamiątek oczywiście w końskim akcencie. Po raz kolejny obcowanie z przyrodą wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy bardzo właścicielom stajni państwu Magdalenie i Jerzemu Zatoń za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie. Do zobaczenia wkrótce Uśmiech.

Opracowanie: Anna Stępniak i Agnieszka Sapelecka