DNI INTEGRACJI SZKOLNEJ

Wzorem lat ubiegłych w dniach 17.09.20–30.09.20 zostały zorganizowane w naszej szkole „Dni integracji szkolnej”. Na apelu integracyjnym rozpoczynającym akcję, organizatorki (Renata Kaczyńska, Natalia Salem, Zofia Golianek),wyjaśniły czym jest integracja, przedstawiły zasady i zaprosiły wszystkich  do udziału w akcji. O przebiegu akcji informował okolicznościowy plakat wywieszony na korytarzu szkolnym. Na plakacie znajdował się szereg haseł dotyczących dobrego zachowania w szkole m.in. szacunku do innych osób, kultury języka, zachowania norm etycznych, zachowania na lekcji.  Chętni uczniowie zrywali wybrane przez siebie hasła i wdrażali je w życie podczas lekcji oraz przerw. Uczniowie również mieli za zadanie przedstawić swoje pomysły na dobre relacje między swoimi kolegami i koleżankami oraz wpisać je na plakat i zacząć stosować w szkole. Akcja cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów.

Uczniowie zaangażowani w akcję otrzymali pochwały oraz podwyższone oceny z zachowania.

Opracowała: Renata Kaczyńska