SZKOLNA INSCENIZACJA BOŻONARODZENIOWA

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Placówki pod opieką nauczycielek: J. Sotowicz, B. Michałowskiej i Z. Golianek przedstawili ,,Jasełka misyjne”. Inscenizowana przez uczniów ,,rozgłośnia Radia Betlejem” zaprosiła wszystkich obecnych na relację niezwykłego wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Uczniowie wcielający się w przedstawicieli kontynentów przybyli na powitanie Dziecięcia Jezus, przynosząc dary charakteryzujące dany kontynent. Przybywający do stajenki śpiewali kolędy. Nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, w rolę którego wcielił się uczeń najstarszej klasy. Dekoracja sali, kostiumy i rekwizyty aktorów, a przede wszystkim treść jasełek przeplatana kolędami wprowadziła całą społeczność szkoły i zaproszonych rodziców w świąteczny nastrój.

Opracowała Zofia Golianek