WYCIECZKA DO ROGOWA

Dnia 12 września 2014 roku uczniowie klasy III g  i II z wzięli udział w wycieczce do Rogowa. Na tą wycieczkę zostaliśmy zaproszeni przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Po raz kolejny młodzież naszej placówki miała szansę na integrację z uczniami innych szkół.

W programie wycieczki znalazły się:  przejazd Kolejką Wąskotorową, zwiedzanie Arboretum - Muzeum Lasu i Drewna, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzięki pięknej pogodzie wycieczka była wyjątkowo udana. Uczniom i opiekunom dopisywał humor i byli oni zadowoleni z jej atrakcji.

Wszyscy członkowie naszej grupy podróżowali kolejką po raz pierwszy. Za sprawą przewodnika, który oprowadzał po lesie i ciekawie opowiadał, uczniowie wzbogacili wiedzę przyrodniczą, zdobyli nowe wiadomości o naszym regionie, a egzotyczne rośliny, które poznali w Arboretum i Alpinarium wzbudziły ich zachwyt.

Zadowolona młodzież wraz z opiekunami nie może doczekać się kolejnych wycieczek.

Opracowała: Iwona Stawicka