DNI INTEGRACJI SZKOLNEJ

Tradycyjnie jak co roku w dniach 10-12.09.2014 odbyły się dni integracji szkolnej w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Przebiegały pod hasłem „Jestem dobry dla wszystkich”, o czym informował plakat. Akcję zorganizowały nauczycielki: Zofia Golianek, Barbara Michałowska i Jadwiga Sotowicz. W pierwszym dniu – 10 września 2014 roku – odbył się uroczysty apel inaugurujący Dni Integracji Szkolnej, na którym uczniowie otrzymali informację dotyczące znaczenia słowa „Integracja”, co to znaczy dobro?, a co zło?; jak my możemy pomóc innym dając dobro?.

Uczniowie czytali przygotowane przez organizatorki piękne myśli, cytaty znanych Polaków m.in. naszego papieża Jana Pawła II, patronki naszej szkoły Marii Grzegorzewskiej, księdza Jana Twardowskiego. Na zakończenie apelu, każda klasa otrzymała: „Historię dotyczącą dobra i zła”… (bez zakończenia) do analizy na godzinie wychowawczej.

Zadaniem uczniów było napisanie pozytywnego zakończenia opowiadania do 19 września 2014 roku. Podczas trzy dniowej akcji integracyjnej młodsi uczniowie wspólnie z organizatorkami, miło spędzali przerwy integrując się przy wspólnej zabawie. Klasy, które wymyśliły najpiękniejsze zakończenia opowiadania dotyczące dobra, otrzymały słodkie nagrody.

Opracowały: Z. Golianek, B. Michałowska, J. Sotowicz