Minecraft Education – nowe technologie w edukacji

Uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VIII oraz ze szkół ponadpodstawowych mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Minecraft Education.

To edukacyjna wersja znanej i lubianej na całym świecie gry wideo. Wykorzystanie jej w procesie nauczania pozwala w interesujący sposób przeprowadzić zajęcia szkolne. Pomaga też rozwijać i udoskonalać wśród młodych takie umiejętności jak kreatywność, rozwiązywanie problemów oraz myślenie systemowe, a także łączy naukę z zabawą.

Warsztaty stacjonarne i online dla nauczycieli

Za nami pierwsze szkolenia dotyczące wykorzystania tego narzędzia w edukacji. Podczas spotkań omawiano sposoby atrakcyjnego przekazywania wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony prywatności w sieci oraz prawidłowych nawyków korzystania z cyfrowych technologii.

Najbliższe wydarzenia online:

• 7 listopada – Mówię po polsku z Minecraft Education!, część 1, wydarzenie online
  • 8 listopada – Jak rozmawiać z uczniami o higienie cyfrowej i cyberbezpieczeństwie z wykorzystaniem Minecraft Education?, wydarzenie online

Najbliższe warsztaty stacjonarne „Jak rozmawiać z uczniami o higienie cyfrowej i cyberbezpieczeństwie z wykorzystaniem Minecraft Education?”:

• Toruń, 13 listopada, godz. 17:00-20:00
  • Wrocław, 22.11.2023, godz. 17:00-20:00
  • Kraków, 28.11.2023, godz. 17:00-20:00

Więcej informacji na stronie: https://edukacja.gov.pl/web/szkola-uczaca/